• ul. Pułaskiego 21, 58-100 Świdnica,
  • ul. Rynek 22, 58-300 Wałbrzych
  • expertpro@expertpro.pl
Październik 07, 2018

Pośrednik nieruchomości – za co płacisz Agentowi?

Agenta, z którym współpracujemy wynagradzamy za wykonanie pracy związanej ze sprzedażą/ kupnem/najmem nieruchomości a nie za czas jaki Nam poświęcił. Co w praktyce oznacza, że płacimy agentowi tylko w przypadku realizacji transakcji z jego udziałem.

10 sytuacji w których współpraca z agentem musi Ci się opłacać:

1. Nie wiesz ile kosztuje Twoja nieruchomość? – Agent pomoże przy oszacowaniu wartości nieruchomości w oparciu o ceny rynkowe, stan prawny, techniczny oraz lokalizację.

2. Nie wiesz jak znaleźć klienta na Twoją nieruchomość? – Agent wykona profesjonalne zdjęcia i wraz z opisem zamieści je na największych portalach ogłoszeniowych, witrynach reklamowych, w gazetach oraz roześle Twoją ofertę potencjalnym klientom, z którymi współpracuje.

3. Nie masz czasu na "spacer" po wszystkich lokalnych biurach nieruchomości, wertowanie ofert w internecie czy gazetach? – Agent uwzględniając wszystkie Twoje preferencje, znajdzie dla Ciebie idealną nieruchomość.

4. Nie wiesz jak rozmawiać o pieniądzach? – Agent w Twoim imieniu wynegocjuje dla Ciebie najlepszą cenę transakcji.

5. Nie masz pojęcia o dokumentach urzędowych, sądowych, bankowych? – Agent skonstruuje bezpieczną dla Ciebie umowę przedwstępną w oparciu o zgromadzoną dokumentację nieruchomości.

6. Nie masz czasu na odwiedzenie wszystkich banków w poszukiwaniu idealnego kredytu? – Agent skontaktuje Cię z naszym ekspertem finansowym, który pomoże w uzyskaniu źródła finansowania nieruchomości.

7. Boisz się, że przegrasz z biurokracja? – Agent za Ciebie będzie kontrolował transakcję na każdym etapie jej realizacji, pomoże w uzupełnieniu dokumentów, zaświadczeń niezbędnych do zawarcia końcowej umowy sprzedaży/kupna/najmu nieruchomości.

8. Nie rozumiesz języka prawniczego? – Agent będzie obecny podczas czynności notarialnej i dopilnuje, aby w akcie notarialnym zostały zawarte wszystkie wcześniejsze ustalenia.

9. Nie masz czasu stać w kolejkach u dostawców mediów? – Agent w Twoim imieniu przepisze liczniki m.in. gazu, prądu, wody na podstawie przygotowanych wcześniej protokołów zdawczo-odbiorczych i dostarczy Ci gotowe umowy z w/w dostawcami mediów.

10. Wydaje Ci się, że wszystko już załatwione? – Agent pokieruje Cię w sprawie złożenia m.in. deklaracji podatkowej od nieruchomości, aktu notarialnego własności nieruchomości u Zarządcy.

Dodaj Komentarz