• ul. Pułaskiego 21, 58-100 Świdnica,
  • ul. Rynek 22, 58-300 Wałbrzych
  • expertpro@expertpro.pl
sierpień 07, 2018
Na rynku przybywa ofert kredytów hipotecznych ze stałym oprocentowaniem.

Rekordowo niskie stopy procentowe to dla kredytobiorców z jednej strony niskie raty, z drugiej strony pewność, że prędzej czy później oprocentowanie ich kredytów wzrośnie. To może spowodować problemy z ich spłacalnością. Rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie kredytów ze stałym oprocentowaniem, o co apeluje UOKIK.

Zobacz Wiecej
sierpień 10, 2018
Od przyszłego roku ma zniknąć użytkowanie wieczyste gruntów. Potrzebne gigantyczne zmiany w 2,5 mln ksiąg wieczystych

Z początkiem przyszłego roku ma zniknąć prawo użytkowania wieczystego – tak zakładają przepisy, nad którymi właśnie pracuje Sejm. To oznacza, że właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań, którzy byli użytkownikami wieczystymi, automatycznie uwłaszczą się na gruncie, na którym znajduje się ich nieruchomość. Dotychczasową opłatę za użytkowanie zastąpi opłata przekształceniowa, płacona przez kolejnych 20 lat.

Zobacz Wiecej
sierpień 11, 2018
Po szkodzie cena AC nie rośnie skokowo

Wraz z pojawieniem się szkody w historii jazdy właściciela pojazdu, rośnie składka za ubezpieczenia komunikacyjne. O ile w przypadku polis OC ceny potrafią rosnąć bardzo wyraźnie, o tyle w przypadku AC ubezpieczyciele łagodniej patrzą na kierowców likwidujących szkody. Z wyliczeń Superpolisy Ubezpieczenia wynika, że w większości regionów składka za kolejną polisę nie podrożeje w takiej sytuacji o więcej niż 5%.

Zobacz wiecej
sierpień 12, 2018
O czym pamiętać kupując mieszkanie na rynku wtórnym by uniknąć kłopotów?

Na rynku nieruchomości każdego roku pojawiają się nowe inwestycje. Dzięki temu, że oferta mieszkań jest różnorodna, każdy Klient może zaspokoić swoje gusta. Wiele osób decyduje się jednak na zakup nieruchomości na rynku wtórnym, gdyż jest to o wiele szybszy sposób na nabycie mieszkania, ale też zdecydowanie tańszy niż zakup mieszkania od dewelopera. Na co zwracać jednak uwagę podczas zakupu mieszkania „z drugiej ręki”?

Zobacz wiecej